Kvetináče a truhlíky s plastovou vložkou

Kvetináče sú vybavené plastovými nôžkami pre dlhšiu trvanlivosť výrobku, taktiež sú zabezpečené vnútornou plastovou vložkou s prepadovým systémom pre správne zavlažovanie. Celý systém je navrhnutý tak, aby voda popr. vlhká zemina neprišla do kontaktu s drevom a tým maximálne predlžuje jeho životnosť.

Kvetináče a truhlíky sú vyrobené z vysoko kvalitného severského smreku. Ich výroba je ručná s maximálním dôrazom na kvalitu spracovania.

Truhlík je vybavený plastovými nôžkami pre dlhšiu trvanlivosť výrobku. Je tvorený 2 samostatnými truhlíkmi- drevený obal a plastový truhlík pre priame zasadenie kvetín. Vnútorný plastový truhlík je vybavený prepadovým systémom pre správne zavlažovanie.

Plastové nôžky alebo stavacia skrutka je dôležitým prvkom pre ochranu dreva. Plastová časť zvyšuje kvetináč/ truhlík nad úroveň podkladu a tým zabraňuje stojacej vode narušovať štruktúru dreva.

Najdôležitejšou technológiou je správny výber dreva a jeho ochrana. Drevo je živá štruktúra a ako taká má mnoho úskalí a pravidiel. Musíme vedieť aké drevo, z akej časti kmeňa, akú vlhkosť potrebujeme a kto drevo pripravuje, aby sme si boli istý, že dostaneme prémiovú kvalitu, ktorú pre naše výrobky potrebujme.

Samostatnou kapitolou je potom ošetrenie dreva. Použité farby sme testovali posledních 5 rokov, aby sme našli to, čo sme hľadali. Používáme špeciálne 3 zložkové farby na báze prírodných olejov, ktoré sú pre prírodu neškodné a naviac ochránia výrobok proti škodcom. Sú odolné proti UV a vode. Výsledkom je potom mnohonásobne dlhšia životnosť a jednoduché oživenie farieb po 4-6 rokoch ďalším náterom bez brúsenia.